Komentáře ke článku: Cibule - mocná čarodějka

Cibule je nejen velice oblíbenou zeleninou, ale dá se o ní říci, že má všestranné léčebné použití a její hlavní význam je v prevenci nemocí a posílení imunitního systému. Obsahuje látky, které regulují trávení, zvyšují chuť k jídlu, podporují činnost ledvin a krevního oběhu. Cibule působí jako afrodiziakum, zklidňuje nervový systém. Preventivně chrání proti oparu a infekcím dýchacích cest, léčí nemoci, jako jsou kašel, zahlenění, špatné dýchání, chrapot, rýma, angína, chřipka, bolesti v krku a zánět středního ucha. Dezinfikuje ústní dutinu, dýchací cesty a nosní sliznici. Podporuje růst vlasů, jejich kvalitu a sílu, posiluje slabé nehty, léčí hemoroidy.


Sdílet na: Facebook Linkuj.cz Jagg.cz
Cibule - mocná čarodějka
Alík | 07.11.2011
Nemohu souhlasit s poslední částí článku - a sice: Rozkrájet cibuli a dát ji do místnosti, ve které se nacházíme. Tento mýtus byl již několikrát lékaři uveden na (snad) pravou míru. Z vlastní zkušenosti mohu lékařský názor potvrdit.
Alík
Vyhledávání na webu nasevyziva.cz: 
domácí lékař Domací lékař - alternativní medicína

léčba, prevence, osvědčené postupy našich předků
 
 
Všechny články v aktuální sekci:

 

(c) Naše výživa, 2010-2023 - Provozní podmínky serveru - Použití cookies - Kontakty    Zobrazit verzi: Klasická | Mobilní