Komentáře ke článku: Pomelo

Pomelo je největším citrusovým ovocem na světě, což rostlina svým latinským názvem citrus maxima napovídá. Do svých velkých plodů není vyšlechtěné, tyto citrusové plody mohou vážit až 5 kg. Průměrně velké pomelo v obchodě se váhově pohybuje okolo 1 000 g. Pomelo není grapefruit, má však ke známějšímu grapefruitu vzhledově i chuťově blízko, také nutriční hodnoty jsou velmi podobné.

Historie pomela trvá již několik stovek let, ale na náš trh dorazilo nedávno. Teplé a vlhké klima je zvláště příznivé pro růst a plodnost stálezelených pomel. Rodiště těchto citrusů není jednoznačné, ale objevily se na Barbadosu, na říčním pobřeží ostrovů Havaj, Tonga i Fidži. Nyní jsou převážně pěstována v Číně, jako zemědělská plodina i v mnoha dalších zemích Asie a Indonésie. Za příznivých podmínek sklidí zemědělci dvě úrody ročně. Úplné dozrání plodů trvá 5 měsíců. Pokud dospělý strom dorůstá výšky až 15 metrů, pak velkoodrůdové druhy udržují ovoce na větvích, z nichž každá táhne až 10 kg.


Sdílet na: Facebook Linkuj.cz Jagg.cz
Přehled komentářů k článku
... doposud nebyl přidán žádný komentář ...

(c) Naše výživa, 2010-2023 - Provozní podmínky serveru - Použití cookies - Kontakty    Zobrazit verzi: Klasická | Mobilní