Objem lednice

Především je třeba zvážit, zda chceme jen chladničku či chladničku kombinovanou s mrazničkou. První varianta se hodí spíš pro menší domácnosti, nebo na chatu, kde potřebujeme uspořit místo a nevyskytujeme se tam trvale. Pro trvalé bydlení je vhodnější chladnička kombinovaná s mrazničkou.

Volba objemu lednice závisí na životním stylu každé rodiny. Pokud jste zvyklí nakoupit si zásoby jídla např. na 14 dní, je zřejmé, že vám lednička o objemu 175 litrů stačit nebude. Kupovat si naopak zbytečně velkou lednici se také nevyplatí, neboť kapacitu lednice bychom měli kvůli spotřebě elektřiny udržovat plnou minimálně ze 70 %.

Objem lednice se samozřejmě odvíjí od její velikosti. Standardní rozměr je pouze hloubka, většinou 60 cm. Lednice se systémem No Frost však může mít hloubku 70 cm.

Přibližné stanovení objemu lednice podle členů domácnosti:


  • 1 - 2 osoby – (80 - 100 litrů) objemu na každou osobu
  • 3 - 4 osoby – (60 - 90 litrů) objemu na každou osobu
  • 5 a více členů v rodině – (50 - 80 litrů) objemu na každou osobu

Při výběru lednice záleží samozřejmě i na prostoru, který máte pro lednici vyhrazen a na nákupních zvyklostech vaší rodiny. V případě, že nakupujete větší objem potravin více než 1x týdně, měli byste se pohybovat na horních hranicích výše uvedeného a naopak.

Mějte na paměti, že každých 10 litrů navíc navyšuje roční spotřebu chladniček až o 20 kWh.


Sdílet na: Facebook Linkuj.cz
Přehled komentářů k článku
... doposud nebyl přidán žádný komentář ...

(c) Naše výživa, 2010-2023 - Provozní podmínky serveru - Použití cookies - Kontakty    Zobrazit verzi: Klasická | Mobilní