Lednice – vnitřní vybavení

Některé typy lednic dokážou uspokojit i potřeby těch nejnáročnějších uživatelů. Vedle standardního vybavení najdete ve dveřích dražších modelů lednic minibar, výrobník ledu a ledové tříště, či nápojový automat. Záleží tedy na vás, jak zhodnotíte potřeby vaší rodiny v uchovávání potravin a jak vysokou finanční částku chcete do spotřebiče investovat. Pak už stačí vybrat si tu nejvhodnější kombinaci.

obrázek ke článku Lednice – vnitřní vybavení

Standardní vnitřní vybavení lednice:


  • Police - plastové, drátěné, nebo z tvrzeného skla. Police z tvrzeného skla patří mezi nejoblíbenější druh polic a to nejen z hygienických důvodů, ale nehrozí zde propadávání potravin jako například u drátěných polic.
  • Šuplík - jeden velký nebo dva menší. Bývají většinou umístěny ve spodní části chladničky a slouží například pro uskladnění zeleniny.
  • Přihrádky a poličky ve dveřích
  • Držáky potravin - na lahve, vajíčka, máslo apod.
  • LED osvětlení - energeticky nenáročné a příjemné osvětlení s dlouhou životností. Integrace do stropu a mírné zakřivení světelného proudu směrem k zadní části zaručuje rovnoměrné osvětlení celého prostoru a přitom vás neoslňuje.

Nadstandardní vnitřní vybavení lednice:


  • CrisperBox - speciální šuplík s regulací vlhkosti, ideální pro skladování ovoce a zeleniny. O delší čerstvost se postará optimální stupeň vlhkosti, který můžete dle vlastních potřeb a druhu potravin regulovat. Vlnkovitý profil dna chrání potraviny před zkondenzovanou vodou a díky vyjímatelné přihrádce DividerBox můžete například ovoce a zeleninu skladovat odděleně. Manipulace i s plně naloženou přihrádkou je díky kolečkům velice lehká a snadná.
  • CoolBox - speciální přihrádka umístěná v chladicím prostoru u kombinací, kde lze podle nastavení a aktuální okolní teploty dosáhnout hodnoty od cca -2 °C do cca +3 °C. Jde vždy o teplotu o 2 °C nižší, než je teplota nastavená v chladicím prostoru. Díky těmto nízkým teplotám je přihrádka CoolBox optimální pro uchování čerstvých ryb, drůbeže, masa, předvařených pokrmů nebo také k rychlému zchlazení nápojů.
  • FlexShelf – přihrádka, která se skládá ze dvou odkládacích ploch, které jsou k sobě spojeny kovovými závěsy. Na horní odkládací plochu z bezpečnostního skla je zespodu upevněna plastová přihrádka, kterou lze pouhým jedním půlkruhovým pohybem flexibilně vysunout. Tak získáte další prostor k uložení lahví či drobných lahůdek. V případě, že tuto odkládací plochu již nepotřebujete, stačí ji jen stejným pohybem zasunout pod skleněnou odkládací plochu, čímž opět získáte více prostoru na výšku.
  • Big Box – extra velký box v mrazáku určený pro obzvlášť velké a neskladné potraviny. Tento extra velký mrazící prostor o výšce 24 cm nabízí mnoho místa pro optimální skladování.


Sdílet na: Facebook Linkuj.cz
Přehled komentářů k článku
... doposud nebyl přidán žádný komentář ...
obrázek ke článku Lednice – vnitřní vybavení


(c) Naše výživa, 2010-2023 - Provozní podmínky serveru - Použití cookies - Kontakty    Zobrazit verzi: Klasická | Mobilní