Lednice - hlučnost a klimatická třída

Každá připojená lednice, vyprodukuje určité množství hluku. Hlučnost je zpravidla uváděna v technické specifikaci chladničky v jednotkách decibelů (dB). Pokud plánujete umístit lednici na místo, kde by vás mohla rušit, zaměřte se i na tento parametr. Kvalitní lednice vydávají hlučnost pod 40 dB.

Výrobky chladicí a mrazicí techniky se rozdělují do čtyř klimatických tříd zohledňujících teplotu místnosti, ve které budou stát. I když je většina přístrojů určena do několika klimatických tříd zároveň, je vhodné i tento parametr při výběru lednice zvážit.

Klimatické třídy:


  • SN – teplota okolí +10 až +32 °C
  • N – teplota okolí +16 až +32 °C
  • ST – teplota okolí +18 až +38 °C
  • T – teplota okolí +18 až +43 °C

Kvalitní spotřebič by měl být schopen udržet správnou vnitřní teplotu, tj. měl by být schopen provozu bez navýšení spotřeby energie, při rozpětí teploty v okolí +10 až +32 °C.

Pokud však plánujete, že budete mít chladničku či mrazničku dlouhodobě v chladné chodbě či spíži, je pro vás vhodná lednice klimatické třídy SN (od +10 °C).


Sdílet na: Facebook Linkuj.cz
Přehled komentářů k článku
... doposud nebyl přidán žádný komentář ...

(c) Naše výživa, 2010-2023 - Provozní podmínky serveru - Použití cookies - Kontakty    Zobrazit verzi: Klasická | Mobilní