Lednice - chladící agregát a technologie NO FROST

Lednice bývají vybaveny jedním či dvěma kompresory k výrobě chladného vzduchu. Kombinace lednice s mrazničkou nahoře, která má pouze 1 nebo 2 malé šuplíky, je vybavena pouze jedním kompresorem. V případě volby kombinované chladničky s mrazákem dole (2 - 5 zásuvek, vhodná kombinace pro rodinu s dětmi), můžete vybírat ze spotřebičů s jedním nebo se dvěma kompresory.

Výhodou lednice s jedním kompresorem je nižší pořizovací cena a o něco levnější provoz. Neumožňuje však, s výjimkou lednic s NO FROST technologií, nezávislé fungování a odstavení chladící části lednice v době delší nepřítomnosti nebo vypnutí mrazáku v době jeho nevyužití. Jeden motor také není schopen chladit rychle velké množství jídla.

Nejhorší je kombinace s jedním motorem a jedním okruhem, kde je teplota hlídána pouze jedním termostatem. Jednokompresorová chladnička s mrazákem dole může mít však i dva okruhy (pořizovací cena je o něco vyšší ), ale zde si můžete teplotu nastavit zvlášť pro ledničku a zvlášť pro mrazničku.

Naopak výhodou dvoukompresorových lednic je delší životnost kompresorů, díky menšímu zatížení a možnost zapnutí pouze jednoho z kompresorů. Tuto možnost využijete například v době dovolených, kdy chladící část můžete v klidu vypnout a mrazící část pojede dál bez jakéhokoliv omezení.

Kromě této možnosti poskytuje lednice se dvěma kompresory i výhodu samostatného řízení teploty v chladící i mrazící části.

Beznámrazová technologie (NO FROST, FROST FREE)


Jde o novou technologii pro rozvod a řízení proudění chladného vzduchu uvnitř lednice, zajišťující optimální rozložení teploty uvnitř lednice a v jednotlivých jejich částech.

Tento systém jednoznačně přispívá k delší trvanlivosti uložených potravin a důsledkem jejího použití je odstranění tvorby námrazy především v mrazící části lednice (odtud NO FROST).

Jelikož tato technologie pracuje s řízením proudění vzduchu uvnitř jednotlivých částí, je možné pomocí elektronického ventilu jednoduše odstavit chladící část při zachování 100% funkčnosti mrazící části, a to i v případě, že je lednice vybavena pouze jedním kompresorem. Tuto funkci zajisté oceníte v době pobytu na dovolené.


Sdílet na: Facebook Linkuj.cz
Přehled komentářů k článku
... doposud nebyl přidán žádný komentář ...

(c) Naše výživa, 2010-2023 - Provozní podmínky serveru - Použití cookies - Kontakty    Zobrazit verzi: Klasická | Mobilní