Zázvor - protizánětlivé účinky, léčba artritidy, migrény

Předepisované antirevmatické léky sice blokují tvorbu sloučenin, které vyvolávají záněty, ale mají značné vedlejší účinky. Zázvor chrání tělo před tvorbou zánětů, a to nejen tím, že potlačuje syntézu prostangladinů a leukotrienů vyvolávajících v těle záněty, ale má i antioxidační účinky. Rozkládá v kloubní tekutině zánětlivé kyseliny. Aktivní látkou v zázvorníku je gingerol, který má obdobnou chemickou strukturu jako aspirin.

obrázek ke článku Zázvor - protizánětlivé účinky, léčba artritidy, migrény

Účinky zázvoru jsou zcela bez vedlejších účinků.

Během výzkumu byl podáván skupině pacientů extrakt ze zázvoru po dobu 3 měsíců a výsledek byl překvapivý. U naprosté většiny z nich došlo ke snížení otoků kloubů, snížila se jejich bolest a zatuhlost.

Extrakt z tohoto koření dokáže nejen chránit tělo před tvorbou zánětů, ale také zvyšuje libido a sílu orgasmu, snižuje hladinu glukózy po jídle.

Pravidelné denní užívání mletého zázvoru v množství 1 - 1,5 g je velkým přínosem pro naše zdraví a oproti chemickým lékům je bez vedlejších účinků.

Využití zázvoru k léčbě:


  • Artritidy - 3x denně 5 g čerstvého zázvoru nebo 1/2 g mletého sušeného zázvoru (cca 1/3 kávové lžičky). Můžeme přidávat do pokrmů nebo vypít rozmíchaný prášek ve skelnici čisté vody.
  • Migrény - ihned při náběhu migrény vypít 1/2 g mletého zázvoru smíchaného s čistou vodou. Během 30 minut by mělo dojít ke snížení bolestivosti hlavy. Jako prevence u lidí často trpících migrénou je vhodné zařadit pití 1/3 kávové lžičky mletého zázvoru rozmíchané ve sklenici čisté vody, a to 4x denně po dobu, než dojde k poklesu výskytu migrény. Jako prevenci proti migrénám lze zařadit zázvor trvale jako součást stravy.


Sdílet na: Facebook Linkuj.cz
Přehled komentářů k článku
... doposud nebyl přidán žádný komentář ...

(c) Naše výživa, 2010-2023 - Provozní podmínky serveru - Použití cookies - Kontakty    Zobrazit verzi: Klasická | Mobilní