Mrazící výkon a míra hlučnosti

Mrazící výkon a míra hlučnosti jsou závislé na kompresoru. Mrazící výkon je informace, která udává, kolik kg čerstvých potravin je mrazák schopen zamrazit během 24 hodin. Míru hlučnosti stanovují normy, hlučnost spotřebiče však mohou negativně ovlivnit sami uživatelé, a to především špatným a nevyváženým umístěním. Zdánlivou hlučnost ledničky ovlivňuje prostředí, ve kterém je umístěna. V místnosti, kde nejsou tlumící prvky (závěs, koberec, záclony aj.), se bude jevit lednička podstatně hlučnější.

Mrazící výkon:


  • kombinované ledničky s mrazáky - mrazící výkon se pohybuje od 2 do 24 kg/24hod.
  • samostatné mrazáky - mrazící výkon může dosahovat i více než 40 kg/24 hod.

Při výběru lednice zvažte, co využíváte více, zda mrazák, či chladničku a podle toho nakupujte.

Dáváte-li přednost čerstvým potravinám před zamrazováním, zaměřte svou pozornost spíše na funkce a možnosti chladničky. Využíváte-li více mrazák, zvažte hodnoty a funkce spojené s její mrazící částí.

Měření hlučnosti je zabezpečováno autorizovaným servisem, přičemž jsou pro míru hlučnosti stanoveny normy (ČSN 36 1005 a metody pro jeho měření ČSN 01 1604 a 01 1605.), kde jsou uvedeny mezní hodnoty hladiny akustického výkonu.

Mezní hodnoty akustického výkonu:


  • chladnička s jedním okruhem - bez ohledu na obsah (45 dB /A)
  • chladničky kombinované - jednokompresorové (45 dB /A)
  • chladničky kombinované - dvoukompresorové (47 dB /A)
  • mrazničky - s obsahem 200 l (47 dB /A)

Uvedená míra hlučnosti se u většiny lednic pohybuje pod hranicí normy, lze i zakoupit např. kombinovanou jednokompresorovou lednici s hlučností 36 dB.


Sdílet na: Facebook Linkuj.cz
Přehled komentářů k článku
... doposud nebyl přidán žádný komentář ...

(c) Naše výživa, 2010-2023 - Provozní podmínky serveru - Použití cookies - Kontakty    Zobrazit verzi: Klasická | Mobilní