Kapsle do kávovarů

Kapsle obsahují mletou zrnkovou kávu, která je vakuově zabalena a díky tomu má i dlouhou dobu trvanlivosti, přičemž je dobře uchováno její aroma i chuť.

obrázek ke článku Kapsle do kávovarů

Kávovary na kapsle fungují tak, že se kapsle vloží do "šuplíčku" v kávovaru a pákou se uzavře. Díky mimořádně jednoduchému a elegantnímu tvaru, který prochází neustálou inovací je zajištěna optimální interakce kapsle a kávovaru.

Při přípravě dochází k perforaci horní části kapsle žiletkovým systémem, kapsle se z obou stran proděruje. Extrakci zajišťuje vysokotlaká puma s výkonem až 19 barů, díky níž voda protéká pod tlakem přes kapsli, čímž z ní uvolní aroma a chuť. Výsledkem je vysoce kvalitní extrakce kávy a mimořádný chuťový zážitek.

Kromě espressa můžeme v těchto přístrojích snadno připravit třeba i latte macchiato (horké mléko s vrstvou espressa doplněné mléčnou pěnou). Stačí jen vložit do přístroje další kapsli se sušeným mlékem. Přidat lze také čokoládu a další příměsi.

Některé duhy kávových kapslí lze koupit běžně v supermarketu (Nescafé Dolce Gusto pro přístroje Krups) nebo ve specializovaných obchodech s kávou či přímo přes infolinku této značky (Nespresso především pro kávovary DéLongh, Tassimo pro kávovary Bosh a dále kapsle pro kávovary Lavazza, Tchibo Cafissimo, ...).

Většinu nejrozšířenějších druhů kapslí do kávovaru lze koupit běžně i na internetu, a to za výhodnou cenu, pouze specifické druhy kapslí musíte objednávat přímo na stránkách výrobce.


Sdílet na: Facebook Linkuj.cz
Přehled komentářů k článku
... doposud nebyl přidán žádný komentář ...

(c) Naše výživa, 2010-2023 - Provozní podmínky serveru - Použití cookies - Kontakty    Zobrazit verzi: Klasická | Mobilní