Domácí kávovary na kapsle

Espressa na kapsle ocení především ti, kteří vybírají přístroj hlavně podle designu a požadují jednoduchou přípravu kávy, stačí jim 1 - 2 šálky denně. Jsou ochotni smířit se s tím, že chuť kávy nebude tak dokonalá jako u pákových nebo automatických kávovarů. Namletá káva se do tohoto typu kávovaru vkládá ve speciálních kapslích. Tabletový presovač umí zpravidla připravit více druhů nápojů, vedle klasického espressa to bývá moca, capuccino, u lepších modelů můžete připravit např. café lungo, latte macchiato, chococino. Zvládne dokonce i přípravu čaje, espressa bez kofeinu nebo studené kávy, záleží na tom, jaký druh tablet do kávovaru vložíte.

obrázek ke článku Domácí kávovary na kapsle

Výhodou těchto přístrojů je především nižší pořizovací cena ve srovnání s pákovými nebo automatickými espressy a zejména čistá a zároveň snadná příprava kávy.

Nevýhodou je vyšší cena jednoho šálku kávy cca 10 Kč a to, že tablety nejsou univerzální, tj. do přístroje od určitého výrobce pasují jen tablety určitého typu.

Cena tabletových espress začíná na cca 2 000 Kč, za kvalitní přístroj s více funkcemi, jako je např. nahřívání šálků, tryska na přípravu mléčné pěny, možnost přípravy více druhů nápojů, zaplatíme již 7 000 Kč, mezi nejdražší se řadí Nespressa s cenou až 13 000 Kč.

Kávovar na kapsle nenahradí velké espresso kávovary, ale výborně poslouží doma těm, co chtějí jistý komfort a přitom mít možnost pohostit návštěvu z široké nabídky kávy.

Hlavní přednosti kávovaru na kapsle:


  • Není drahý, nezabírá moc místa - srovnatelný nekapslový kávovar je zpravidla dražší a větší.
  • Obsluha je velmi jednoduchá – stačí dolít vodu a stisknou jedno tlačítko.
  • Kávu lze připravit velmi rychle - zpravidla do 1 minuty je káva hotová.
  • Při přípravě se neumažete, údržba přístroje je snadná a čistá.
  • Káva nevyčichne, vždy máte zaručenou konstantní kvalitu, není třeba řešit plíseň.
  • Máte možnost mít doma celou řadu různých kávových nápojů a přitom nemusíte řešit, že káva vyčichne. Některé typy umí připravit dokonce i čaj a čokoládu.

Jednotlivé značky kávovarů nabízí více modelových řad, chuť nápojů se od sebe liší.

Levnější modely nemají žádné funkce navíc, mají i menší objem nádrže, čištění se provádí odvápňovacími tabletami, atd..

Dražší modely mají větší objem, bohatší příslušenství, a liší se použitým materiálem, čištění se provádí jedním stiskem, nejsou nutné žádné tablety. Přístroj má také např. funkci nahřívání šálků, atd.


Sdílet na: Facebook Linkuj.cz
Přehled komentářů k článku
... doposud nebyl přidán žádný komentář ...

(c) Naše výživa, 2010-2023 - Provozní podmínky serveru - Použití cookies - Kontakty    Zobrazit verzi: Klasická | Mobilní