Dětské kaše od ukončeného 4. měsíce věku dítěte

Dětské instantní kaše jsou vhodné jako první příkrm kojence při přechodu na smíšenou stravu od ukončeného 4. měsíce věku dítěte. Maminky mají možnost vybírat z několika druhů kaší s jemnou a hladkou konzistencí, které dětem zajišťují snadné polykání. Odborníci doporučují začínat s bezlepkovými kašemi (kukuřičné, rýžové, pohankové), jelikož tyto obilniny jsou chuťově jemné a díky absenci lepku také snadno stravitelné. Mohou je konzumovat i děti trpící celiakií. Kaše s lepkem, který zatěžuje trávení, jsou vhodné až od ukončeného 6. měsíce. Pro starší děti, kterým již začínají růst zoubky, jsou určené kaše s malými a měkkými kousky. Na nichž se dítě učí pozvolna kousat a žvýkat.

obrázek ke článku Dětské kaše od ukončeného 4. měsíce věku dítěte

Dětské kaše dodají vašemu děťátku potřebnou energii, vitamíny a minerály pro zdravý růst. Jsou vyráběny z pečlivě vybraných a přísně kontrolovaných surovin, bez použití konzervačních látek, umělých barviv a aromat (dle zákona). Receptury kaší odpovídají požadavkům České pediatrické společnosti. Speciální řada Probio obsahuje navíc probiotickou složku, která pomáhá správnému trávení.

Některé kaše jsou vyráběny technologií CHE (např. Nestlé), jejíž podstatou je enzymatické štěpení obilných škrobů na jednodušší složky. Díky této technologii jsou kaše sytivé a přitom lehce stravitelné a nezatěžují citlivý dětský organismus.

Dětské instantní kaše se vyrábějí:


  • mléčné
  • nemléčné - pro děti se zvýšeným rizikem vzniku alergií nebo pro děti s alergií na bílkoviny kravského mléka

Příprava kaše je rychlá, snadná a variabilní. Kaši je možné připravit s různými druhy mléka například mateřským, hypoalergenním nebo kojeneckým. Lze připravovat i s kojeneckou vodou, pokud k tomu máme důvod (např. průjmy nebo střevní potíže vyvolané alergií).

Kaši lze dětem také ochucovat, například ovocem, dětským příkrmem nebo dětskými sušenkami.

Kaše na dobrou noc mají vyšší sytící schopnost, zaženou pocit hladu a přitom jsou lehce stravitelné.

Vždy je důležité dodržovat doporučené dávkování na obalu příkrmů a naučit tak dítě správnému stravování již od malička. Nucení dítěte k dojídání připravené porce může vést k poruchám zažívání, k odporu k jídlu, ale i k obezitě.

Pokud začne dítě v kojeneckém věku hodně přibírat, jeho tělo si to pamatuje, i když se časem podaří váhu dítěte snížit. Takové dítě bývá po celý svůj další život náchylnější k nadváze. Mějte tedy na paměti, že pro zdravý vývoj dítěte je důležitý vyvážený a přitom pestrý jídelníček.


Sdílet na: Facebook Linkuj.cz
Přehled komentářů k článku
... doposud nebyl přidán žádný komentář ...
obrázek ke článku Dětské kaše od ukončeného 4. měsíce věku dítěte


(c) Naše výživa, 2010-2023 - Provozní podmínky serveru - Použití cookies - Kontakty    Zobrazit verzi: Klasická | Mobilní