Kupované - hotové příkrmy

V současné době je na trhu velké množství výrobců, kteří se zaměřují na výrobu dětských příkrmů. Jedná se o rozmanité ovocné, zeleninové či zeleninovo-masové příkrmy. Kupovaná dětská výživa splňuje velice přísné normy a tudíž je pro děti vhodná.

obrázek ke článku Kupované - hotové příkrmy

Standardy dětské výživy, které upravuje zákon:


  • z jakého prostředí mohou pocházet suroviny, z nichž jsou příkrmy vyrobeny
  • množství hnojiv a pesticidů, které lze používat při pěstování ovoce a zeleniny
  • čerstvost surovin
  • způsob konzervace
  • složení jednotlivých pokrmů

Prodávané příkrmy se vyrábějí v různých obalech, velikostech, zcela rozmixované či s malými kousky. Jsou rovněž uzpůsobeny danému věku dítěte. Doporučený věk dítěte je na obalu vždy viditelně uveden. Bohužel ne všichni výrobci dodržují výživová doporučení pro kojence. Jestliže je na výživě napsáno, že je vhodná pro děti od 4. měsíce, tak u kojeného dítěte vždy dva měsíce připočítejte, podávejte tedy až od 6. měsíce věku dítěte.

Hotové příkrmy oceníte zejména při cestování s dítětem, nebo když nemáte chuť či čas vařit. Kupované příkrmy se připravují ohříváním ve vodní lázni, některé se dají ohřívat i v mikrovlnné troubě, mnohé se nemusejí ohřívat vůbec.

Je však vhodné kupovanou dětskou výživu střídat s doma připravovanou stravou.

Dětské příkrmy by neměly obsahovat sůl ani cukr. Při výběru dětských zeleninových či ovocných příkrmů si proto dejte veliký pozor na jejich složení. Dětem do ukončeného 7. měsíce není vhodné podávat potraviny obsahující lepek, tvaroh podáváme až od 1 roku dítěte.


Sdílet na: Facebook Linkuj.cz
obrázek ke článku Kupované - hotové příkrmy


(c) Naše výživa, 2010-2023 - Provozní podmínky serveru - Použití cookies - Kontakty    Zobrazit verzi: Klasická | Mobilní