Pro koho jsou vhodné kozí příkrmy a mléko

Svým jedinečným složením jsou kozí mléko a příkrmy určeny pro nastartování správného trávení jiného mléka, než je mléko mateřské. Kozí mléko má vynikající nejen výživové, ale i protizánětlivé účinky. Pouze část dětí alergických na bílkovinu kravského mléka je alergických i na kozí mléko. Přesto se obecně dle stanoviska odborných společností nedoporučuje kozí mléko při prokázané alergii na bílkovinu kravského mléka. Při rozhodování je však nutné vzít vždy v úvahu typ alergizující bílkoviny, stupeň a rozsah příznaků alergie a v neposlední řadě i věk dítěte.

obrázek ke článku Pro koho jsou vhodné kozí příkrmy a mléko

Dozrávání a návazně správná činnost trávicícho systému jsou důležité nejen pro správné trávení, minimalizaci rizika vzniku alergie a intolerance, ale také pro správný vývoj imunitního systému dětského organismu.

Kozí mléko lze vyzkoušet při selhání veškerých nízko-alergenových náhražek kravského mléka nebo při lehčích projevech alergie.

Při zařazení kozího mléka či kaší do stravy alergiků se doporučuje začít nejprve jen s několika mililitry a postupně každou půlhodinu dávku zdvojnásobovat. První den by dávka neměla překročit 100 ml, další den pak 200 – 250 ml. Pokud se do 14 dnů projeví zlepšení stavu dítěte, lze předpokládat dobrou toleranci kozího mléka bez zkřížené reakce.

Kozí kaše je možné u kojenců kombinovat v rámci léčby nízko-alergenovými mléčnými přípravky a tím se pokusit o postupné navození tolerance na mléčné bílkoviny.

Například Kozí kaše rýžová je ideální pro zařazení do stravy dětí již od ukončeného 4. měsíce věku.


Sdílet na: Facebook Linkuj.cz
Přehled komentářů k článku
... doposud nebyl přidán žádný komentář ...

(c) Naše výživa, 2010-2023 - Provozní podmínky serveru - Použití cookies - Kontakty    Zobrazit verzi: Klasická | Mobilní