Kozí kaše ovesná se švestkami a jablkem

Tato obilno-mléčná kaše s kojeneckým kozím mlékem je vhodná od ukončeného 6. měsíce věku, jako součást vyvážené smíšené stravy, která netvoří jediný zdroj výživy kojenců a malých dětí. Obsahuje lepek. Má lahodnou chuť a dobrý sytící účinek.

obrázek ke článku Kozí kaše ovesná se švestkami a jablkem

Hlavní složky:


  • Ovesná instantní mouka - vyznačuje se vysokou nutriční hodnotou díky přirozenému obsahu beta-glukanů, lecitinu a vitamínů skupiny B, čímž posiluje imunitu. Také vysoký obsah bílkovin, nenasycených mastných kyselin a minerálních látek je důvodem, proč je vhodné zařadit ovesné mouky do příkrmů po ukončeném 6. měsíci života. Rozpustná i nerozpustná forma vlákniny instantní ovesné mouky má přímý vliv na podporu trávicích procesů.
  • Švestky - vyznačují se vyšším obsahem některých vitamínů (např. vitamin H-biotin, vitamin B12, E) a minerálních látek. Bohaté jsou především na draslík (podpora činnosti srdce, nervů, svalů), fosfor (podpora látkové přeměny, výstavba kostí a zubů), železo (součinné při krvetvorbě a okysličování buněk), hořčík (podpora metabolismu, činnosti mozku a svalů), vápník (výstavba kostí a zubů) a obsahují i menší množství síry a zinku. Švestky jsou přírodním spolehlivým, mírným a nenávykovým projímadlem, vhodným i pro dětskou populaci.
  • Jablko - patří k prvnímu ovoci, které je zařazováno do jídelníčků kojenců při zahájení podávání smíšené stravy. Jablka obsahují jemnou, gelotvornou vlákninu podporující trávení a ochraňující střevní sliznici. Jsou mírně projímavá. Z vitamínů obsahují vitamin C, karoteny, vitamíny B1, B2, B3, B5, B6, biotin a kyselinu listovou (B9). Jsou bohatá na organické kyseliny (jablečnou, citrónovou a salicylovou). Při nízkém obsahu sodíku mají vysoké zastoupení draslíku, manganu, mědi a zinku. Sacharidovou složku tvoří převážně rychle stravitelné jednoduché cukry (fruktóza, sacharóza, glukóza).

Vedlejší příznaky
Kojenecké kozí mléko obsažené v Kozí kaši může na počátku zavádění vést k řidší stolici, což je přirozený jev. Avšak po 2 - 3 dnech podávání dojde k normalizaci.

Kaši podávejte lžičkou, dlouhodobým podáváním v lahvičce můžete poškodit chrup dítěte.


Sdílet na: Facebook Linkuj.cz
Přehled komentářů k článku
... doposud nebyl přidán žádný komentář ...

(c) Naše výživa, 2010-2023 - Provozní podmínky serveru - Použití cookies - Kontakty    Zobrazit verzi: Klasická | Mobilní