Smoothie - význam názvu, co obsahuje, čím je prospěšné

Smoothie je hustý drink, něco mezi nápojem a jídlem, který se postupně dostává i do českých kuchyní. Tento chlazený, mixovaný nápoj namíchaný z čerstvého ovoce a zeleniny se stává velmi oblíbeným. Díky obsahu mnoha prospěšných živin (vitamínů, minerálů, antioxidantů) a vlákniny, pročistí tělo a nabije nás novou energií. Smoothies jsou čistě přírodní bez chemických konzervantů a barviv. Obsah tuků a cukrů je naopak nízký, proto je tento nápoj vhodný nejen pro detoxikaci organismu, ale napomáhá i při hubnutí.

obrázek ke článku Smoothie - význam názvu, co obsahuje, čím je prospěšné

Tyto výborné a zdravé smoothies koktejly si můžeme připravit i doma, a to dle vlastní chuti, pomocí mixéru nebo odšťavňovače.

V Čechách se největší oblibě těší smoothie ovocné, přičemž zelenina obsahuje více prospěšných látek. Není zdrojem cukru, napomáhá odkyselovat organismus. Proto se doporučuje přidávat i zeleninu, například nastrouhanou nebo jemně pokrájenou karotku, okurku, salát, kapustu a podobně.

Druhy smothies nápojů:


  • 100% ovocné - z čerstvého ovoce
  • 100% zeleninové - z čerstvé zeleniny
  • 100%, ale kombinované - ovoce a zelenina
  • mléčné - mléko + ovoce bez přidání cukru

Do smoothies nápojů můžeme také přidávat například drcený led, trochu vody, jogurt, cukr nebo med, vanilkový cukr, mražené ovoce, strouhaný kokos, kousky čokolády, oříšky, ovesné vločky, skořici, atd..


Sdílet na: Facebook Linkuj.cz
Přehled komentářů k článku
... doposud nebyl přidán žádný komentář ...
Vyhledávání na webu nasevyziva.cz: 
domácí lékař Domací lékař - alternativní medicína

léčba, prevence, osvědčené postupy našich předků
 
 
Všechny články v aktuální sekci:


Další články najdete v sekci
Smoothie
 

(c) Naše výživa, 2010-2023 - Provozní podmínky serveru - Použití cookies - Kontakty    Zobrazit verzi: Klasická | Mobilní