Správný výběr kojeneckého mléka a jeho skladování

V současné době na trhu existuje velké množství různých výrobců a značek umělých kojeneckých mlék. Každá maminka se jistě setkala s tím, že byla bezradná a nevěděla, které mléko koupit. Vybrat vhodné mléko je těžké, protože nelze říci, jestli ten, či onen výrobce je lepší nebo horší.

obrázek ke článku Správný výběr kojeneckého mléka a jeho skladování

Pokud přijde jeden výrobce na novou, vylepšenou recepturu, brzy s ní přijdou i ostatní firmy. Při výběru kojeneckého mléka záleží na chuti a jeho snášenlivosti u jednotlivých dětí. Každá maminka si toto musí vyzkoušet na svém dítěti sama.

Většina výrobců prodává i menší balení, nebo poskytuje vzorky k vyzkoušení. Jestliže však vašemu dítěti kojenecké mléko vyhovuje, není dobré značku měnit. Časté střídání různých druhů mlék je velkou zátěží pro malý organismus dítěte.

Při výběru kojeneckého mléka se musí maminky řídit rovněž věkem a zdravotním stavem dítěte.

Zdravé dítě by mělo:


  • Od narození do čtvrtého měsíce dostávat mléko počáteční.
  • Po čtvrtém měsíci může přejít na mléko pokračovací. Jestliže dítěti mléko pokračovací vyhovuje, lze ho podávat až do jednoho roku dítěte.
  • Následně je vhodné zvolit mléko batolecí.

Skladování kojeneckého mléka


Sušené mléko určené pro přípravu umělého mléka se musí skladovat v tmavém a chladném prostředí. V žádném případě se nesmí uchovávat ve vlhku, nebo v lednici. Pro jistotu před každým použitím zkontrolujte datum expirace a otevřenou krabici spotřebujte nejdéle do dvou týdnů. Mléko by se mělo připravit bezprostředně před použitím.


Sdílet na: Facebook Linkuj.cz
obrázek ke článku Správný výběr kojeneckého mléka a jeho skladování


(c) Naše výživa, 2010-2023 - Provozní podmínky serveru - Použití cookies - Kontakty    Zobrazit verzi: Klasická | Mobilní