Průběh homeopatické léčby a její zákonitosti

Homeopatické zákony, které jsou formulovány na základě pozorování léčebných procesů, jsou velmi důležité. Pomocí nich lze sledovat, zda se onemocnění vyvíjí správným směrem.

Zevnitř ven


Homeopatie se snaží dostat tělo do stavu před nemocí, léčba tedy postupuje opačným směrem, zevnitř ven. To znamená, že nejdříve jsou homeopaticky uzdravovány vnitřní, hluboce uložené problémy (např. vážné psychické potíže).

Později léčba postupuje k povrchu, od mysli k emocím, dále k fyzickým orgánům. Nejdříve se zotavují orgány nejdůležitější pro život člověka (mozek, játra, ledviny, plíce), později méně významné oblasti (např. kloubní potíže) a naposledy periferní oblasti (vyrážky, bradavice, rýma, padání vlasů apod.)

Shora dolů


Léčebný efekt sestupuje po těle shora dolů. Začíná od hlavy a postupně se přesunuje na níže uložené partie.

Například ekzém, který pokrývá celé tělo, ustupuje nejdříve na obličeji, dále na krku, těle a až nakonec ekzém mizí na rukou a nohou (někdy na obou končetinách současně).

V opačném pořadí


V průběhu léčby se také často vracejí tzv. „reverzní“ symptomy, které byly někdy v minulosti potlačeny (nevyléčeny). Symptomy obvykle nastupují v opačném pořadí, než jak se původně dostavily. Pokud byl například pacient s onemocněním ledvin v minulosti léčen klasickými alopatickými léky na žaludeční potíže, budou symptomy v oblasti žaludku (v mírnější formě než původně) průvodní známkou, že léčba postupuje správným směrem.

Potlačení nemoci obvykle vede až k tomu, že se objeví hlouběji uložená nemoc. Například ekzém, který byl „úspěšně“ vyléčen kortikoidy, může později přerůst v astma, jako důsledek potlačení ekzému. Po předepsání správného homeopatického léku se tento ekzém objeví v některé fázi léčby znovu, což bude pozitivní znamení, které směřuje k uzdravení.

Je velmi individuální, v jaké době od podání léku se tyto „reverzní“ symptomy objeví, tak i délka jejich trvání. Vždy záleží na celkové vitalitě organismu.

U někoho mohou být v mírné pozvolné formě, u dalšího rychlejší a prudší. Je však důležité, aby se tyto symptomy nijak neléčily, ale nechaly projít, až samy odezní. Jen tak může následně dojít k léčebné reakci, která vede k uzdravení.


Sdílet na: Facebook Linkuj.cz
Přehled komentářů k článku
... doposud nebyl přidán žádný komentář ...
Vyhledávání na webu nasevyziva.cz: 
domácí lékař Domací lékař - alternativní medicína

léčba, prevence, osvědčené postupy našich předků
 
 
Všechny články v aktuální sekci:


Další články najdete v sekci
Průběh homeopatické léčby a její zákonitosti
 

(c) Naše výživa, 2010-2023 - Provozní podmínky serveru - Použití cookies - Kontakty    Zobrazit verzi: Klasická | Mobilní