Moucha domácí

Jde o nejrozšířenější otravný hmyz v našich domácnostech. Patří k několika málo druhům živočichů, kterým blízkost člověka přímo svědčí. Již 3 dny po opuštění kukly je samice mouchy schopna klást vajíčka. Každá samice naklade za svůj život do různých odpadků až 900 vajíček. Běžná moucha domácí se dožívá průměrně věku 1 měsíce. Potravou much je kazící se ovoce, maso a výkaly. Přestože jde o velice otravný hmyz, podílí se společně s ostatními druhy dvoukřídlých na likvidaci organických odpadů. Bez much bychom byli přímo zavaleni hnijícími odpadky a zdechlinami. Bohužel tím, jak sedávají mouchy na rozkládajících se zbytcích potravin a zvířat, roznášejí všude choroboplodné zárodky a různé mikroby.

obrázek ke článku Moucha domácí

Sušené pomeranče a citróny


  • Vůně usušených nakrájených pomerančů nebo citrónů připomíná mnohým lidem advent, je to však i dobrý odpuzovač much a komárů.

Levandule


  • Jde nejen o léčivou, dekorativní, ale i velice prospěšnou rostlinu. Můžeme ji pěstovat v truhlících na okenních parapetech nebo na terase a balkónech, její vůně mouchy odpuzuje. Květy této silně aromatické rostliny si můžeme nasušit i do zásoby, celé stonky i s květy se budou překrásně vyjímat ve váze nebo květináči, také lze zavěsit pouze nasušený květ v plátěných sáčcích na okno.


Sdílet na: Facebook Linkuj.cz
obrázek ke článku Moucha domácí


(c) Naše výživa, 2010-2023 - Provozní podmínky serveru - Použití cookies - Kontakty    Zobrazit verzi: Klasická | Mobilní