Jak vyzrát na moly

Moli jsou nevzhlední, ale neškodní motýli. Samičky kladou velké množství vajíček, ze kterých se do týdne líhnou housenky. Ty měří 16 - 20 mm a živí se buď tkaninami vyrobenými z přírodních materiálů (vlna, plst), proto se nazývají moli šatní, nebo potravinami a odtud pochází jejich název moli mouční.

obrázek ke článku Jak vyzrát na moly

Bobkový list


  • Je důležité, abyste všechny potraviny skladovali nejen ve tmě, ale i v dobře těsnících nádobách, a to pokud možno v chladu. Pokud se vám přesto do míst, kde skladujete mouku a ostatní potraviny dostanou moli, vložte do každé poličky otevřený sáček s bobkovým listem, tím je zapudíte.

Cedrové dřevo


  • Dříve si zámožní lidé nechávali dělat skříně z cedrového dřeva a dobře věděli proč. Cedrové dřevo odpuzuje moly. Stejný účinek budou mít i cedrové kroužky, které se dnes prodávají, pokud si je zavěsíte na šatní ramínka, nebo položíte mezi kupičky s prádlem a oblečením (hlavně mezi vlněné svetry a šály). Pomohou i pytlíčky napuštěné cedrovým olejem.

Levandule


  • Její vůně moly odpuzuje. Stačí vložit do všech šatních skříní sáčky naplněné květy levandule nebo nakapat levandulový olej do zvlhčovačů nebo odpařovačů na radiátorech topení. Celý byt se příjemně provoní a vaše potraviny i oděv bude v bezpečí.


Sdílet na: Facebook Linkuj.cz
obrázek ke článku Jak vyzrát na moly


(c) Naše výživa, 2010-2023 - Provozní podmínky serveru - Použití cookies - Kontakty    Zobrazit verzi: Klasická | Mobilní