Dětské jídelní příbory

Dětské příbory představují u jídelních příborů samostatnou kategorii. Jsou po ergonomické stránce vyrobeny tak, aby se s nimi malým strávníkům pohodlně jedlo a zároveň si při jídle neublížili. Dětská lžička je širší, hroty vidličky zaoblené a nůž není ostrý.

  • První součástí příboru, se kterou se dítě seznámí, je dětská lžička na ovocnou nebo zeleninovou přesnídávku.
  • Později se dítě učí jíst polévkovou lžící.
  • Až nakonec přijde na řadu vidlička s nožem.

Nikdy nekupujte laciné příbory pochybného původu. Nebezpečné nejsou jen ostré hroty, ale často také špatná kvalita použitého materiálu, a to nejen v případě plastu, ale i kovu, který má s nerezovou ocelí pramálo společného.

Mnozí výrobci zdobí dětské jídelní příbory obrázky zvířátek, či barevnou rukojetí, aby design příboru malé strávníky co nejvíce zaujal. To, že jsou na nich nakresleny obrázky, ještě zdaleka neznamená, že jsou tyto příbory vhodné pro děti.

Při pořizování dětských příborů dbejte především na bezpečnost. Není nutné koupit ten nejdražší dětský příbor, který trh nabízí, ale je rozhodně rozumné, vybírat z nabídky certifikovaných firem.


Sdílet na: Facebook Linkuj.cz
Přehled komentářů k článku
... doposud nebyl přidán žádný komentář ...

(c) Naše výživa, 2010-2023 - Provozní podmínky serveru - Použití cookies - Kontakty    Zobrazit verzi: Klasická | Mobilní