Homeopatie

Homeopatie je 200 let stará léčebná metoda, vyvinutá německým lékařem Samuelem Hahnemanem (1755 - 1843), který prohlásil: „Neléčím nemoci, léčím člověka“. Homeopatie pojímá nemoc jako projev hlubší nerovnováhy organismu a oslabení jeho vitální síly. Používá přírodní léčivé prostředky, které stimulují vlastní obranné síly organismu a tím podporují jeho uzdravování. Homeopatické léky jsou pomocí zvláštních postupů vyráběny v silně zředěném stavu. Homeopatické léky mají výhodu v tom, že je lze kombinovat s jakoukoli dlouhodobou léčebnou terapií.

Po pádu železné opony se i u nás objevila tato léčebná metoda a vzbudila značný zájem lékařů i pacientů. Během několika let se s homeopatickým způsobem léčení vyškolilo několik tisíc lékařů a lékárníků. Sladké léčivé kuličky tak zaujaly mnoho pacientů, zvláště když podstata léčení se ukázala jako velmi jemná a šetrná.

Tato terapeutická metoda je založena na tzv. principu podobnosti, tedy na poznání, že existuje využitelný vztah mezi toxickým a terapeutickým účinkem dané látky.

Některé látky mají schopnost vyvolat u zdravého jedince soubor příznaků, které jsou schopny léčit u jedince nemocného, jsou-li mu podávány ve velice nízkých koncentracích.

Jde o léčebnou metodu velmi prospěšnou také tím, že užívané léky nemají nepříznivé vedlejší účinky, jsou neškodné, nepůsobí alergicky a jejich dávky jsou voleny naprosto individuálně pro konkrétního pacienta.

Podle statistik WHO (Světové zdravotnické organizace) je homeopatie druhá nejrozšířenější metoda léčby ve světě. Na prvním místě je tradiční čínská a indická medicína, na třetím je herbalismus (bylinkářství) a teprve na čtvrtém místě je alopatie (léčba pomocí léků), kterou jsme donedávna znali jako jedinou možnou medicínu.

Cílem homeopatie je navrátit pacientovi celkové zdraví. Pacienta léčí jako jeden celek nejen po fyzické stránce, ale také po stránce emoční a psychické. Jednotlivé potíže (např. časté močení, podrážděnost, bolesti hlavy, poruchy soustředění,…) jsou tak vnímány jako projevy jediné nemoci.

Pomocí homeopatie je možné léčit i různá chronická onemocnění, která se klasickou medicínou dají léčí buď jen obtížně, nebo jsou pomocí chemických léků pouze potlačovány jejich projevy.

Homeopatií lze také léčit akutní stavy (např. pomoc při úrazech, bolestech, psychických potížích,…).

Pomocí homeopatie lze nemocem a patologickým sklonům i předcházet, neboť cílem homeopatické léčby je odstranit vnitřní sklon pacienta k určitému onemocnění.

Homeopatika jsou dostupná bez receptu v lékárnách nebo je lze zakoupit přes internetové obchody.


Sdílet na: Facebook Linkuj.cz
Přehled komentářů k článku
... doposud nebyl přidán žádný komentář ...
Vyhledávání na webu nasevyziva.cz: 
domácí lékař Domací lékař - alternativní medicína

léčba, prevence, osvědčené postupy našich předků
 
 
Všechny články v aktuální sekci:


Další články najdete v sekci
Co je homeopatie
 

(c) Naše výživa, 2010-2023 - Provozní podmínky serveru - Použití cookies - Kontakty    Zobrazit verzi: Klasická | Mobilní