Základní kritéria pro výběr domácího kávovaru

V dnešní době již patří ve většině domácností kávovar mezi běžné kuchyňské přístroje. Na trhu je v současné době bohatý výběr různých systémů, kvality a značek. Při nákupu kávovaru považuje však každý z nás jako rozhodující kritérium něco jiného. Někdo dává přednost zajímavému designu, jiný sází na kvalitu ověřené značky a pro mnohé je prioritou pořizovací cena.

obrázek ke článku Základní kritéria pro výběr domácího kávovaru

Kávovar kupujte raději ve specializovaných obchodech, kde vám s výběrem poradí.

Vždy se zajímejte o dostupnost záručního a pozáručního servisu, ušetříte si tím spoustu nepříjemností do budoucna.

V životnosti kávovaru hrají velmi důležitou roli použité materiály a komponenty. Vždy dávejte přednost kvalitním materiálům jako nerezová ocel, měď, mosaz před plastem a hliníkovou slitinou. Pokud je páka a hlava kávovaru vyrobena z mosazi, můžete si být jisti, že výsledný nápoj bude mít vynikající chuť.

Cena kávovaru je samozřejmě důležitá, i když bývá pravdou, že čím vyšší cena, tím lepší materiály byly použity při výrobě a tím delší je životnost kávovaru. Toto pravidlo však nemusí platit pro tzv. designové lahůdky. Ty vás sice možná ohromí svým vzhledem a cenou, ale to samé již nemusí platit o kvalitě výsledných nápojů.


Sdílet na: Facebook Linkuj.cz
Přehled komentářů k článku
... doposud nebyl přidán žádný komentář ...
Vyhledávání na webu nasevyziva.cz: 
domácí lékař Domací lékař - alternativní medicína

léčba, prevence, osvědčené postupy našich předků
 
 
 

(c) Naše výživa, 2010-2023 - Provozní podmínky serveru - Použití cookies - Kontakty    Zobrazit verzi: Klasická | Mobilní