Jak ušetřit peníze za vodu a ostatní energie

I když se to někomu bude zdát nemožné, stačí se mnohdy kolem sebe porozhlédnout, pořádně se zamyslet a jistě i Vy najdete ve své domácnosti spoustu možností, jak ušetřit, aby to tolik nebolelo. Přestat kouřit, omezit pití piva, méně telefonovat, …… to všechno jsou většinou výdaje týkající se pevné vůle, kterých se ne každý jedinec dokáže jen tak ze dne na den vzdát. Jsou však i jiné možnosti, a to hlavně ve spotřebě vody, elektřiny a tepla, kde se dá i u vás jistě ještě ušetřit!!

obrázek ke článku Jak ušetřit peníze za vodu a ostatní energie

Voda


  • Že je ruční mytí nádobí levnější, to už dávno není pravda. Mytím nádobí v myčce uspoříte ročně dosti značné množství vody, ale myčku zapínejte vždy až po jejím úplném naplnění.

Teplo


  • Topení nikdy úplně nevypínejte, omezte teplotu vytápění bytu ve vaší nepřítomnosti na cca 16 stupňů Celsia. V celkovém součtu můžete takto ještě ušetřit, neboť prochladlý byt se velmi dlouze vyhřívá.

  • Teplo z bytu méně uniká, pokud budete větrat nárazově několikrát denně, než když budete mít neustále pootevřené okno.

Elektrická energie


  • Snižte teplotu praní prádla v automatické pračce z 60 stupňů na 40 stupňů Celsia, neboť dnešní moderní prací prostředky rozvinou svůj prací účinek již při nižší teplotě a i tak prádlo dokonale vyperou. Tímto snížením prací teploty ušetří čtyřčlenná rodina ročně až kolem 1.000,- Kč.

  • Vodu na elektrickém vařiči vařte zásadně pod pokličkou, aby vám všude kolem zbytečně neunikalo teplo z hrnce.

  • Chladnička by měla být umístěna v chladnější místnosti a ne na místě, kde na ni svítí celý den slunce. Zde je její spotřeba elektřiny vyšší.


Sdílet na: Facebook Linkuj.cz
Vyhledávání na webu nasevyziva.cz: 
domácí lékař Domací lékař - alternativní medicína

léčba, prevence, osvědčené postupy našich předků
 
 
Všechny články v aktuální sekci:


Další články najdete v sekci
Šetříme
 

(c) Naše výživa, 2010-2023 - Provozní podmínky serveru - Použití cookies - Kontakty    Zobrazit verzi: Klasická | Mobilní