Cordial (Cordial-Medoc ) - historie

Kvalitní a jemný likér vytvořen unikátní kombinací extraktu z lipového květu a bílého vína. Cordial má medovou barvu a příjemné, sladké aroma. Obsahuje 35 % alkoholu a je výborný samostatně ledově vychlazený nebo ve formě horkých a studených koktejlů. Cordial přináší požitek pro smysly i tělo a je určen především ženám. Hodí se do kávy, černého čaje nebo s ním lze přelít vanilkovou zmrzlinu či italské tiramisu. Lze jej skladovat v mrazáku.

obrázek ke článku Cordial (Cordial-Medoc ) - historie

Historie tohoto likéru začala již v roce 1910, kdy je o něm poprvé zmínka v archivu rodiny Becherů. Vyráběn byl pravděpodobně v některé ze zahraničních filiálek, ve kterých Becherovi na počátku minulého století produkovali 38 různých druhů alkoholických nápojů.

Název likéru byl tehdy Cordial-Medoc v souvislosti s jihofrancouzským krajem Médoc, odkud pocházelo bílé víno k jeho výrobě. Prodával se v čirých skleněných lahvích.

V roce 1970 byla produkce tohoto likéru podle původního receptu v Karlových Varech obnovena. Výroba i následné plnění probíhaly ručně, kdy ve spolupráci s karlovarskou porcelánkou Thun byl Cordial-Medoc plněn do ručně dělaných porcelánových lahví. Likér po celou dobu patřil k nejprodávanějšímu sortimentu reprezentační prodejny Muzea Jan Becher.

Od března 2008 se Cordial prodává opět v 0,5l skleněných lahvích. Elegantní hnědá láhev typického tvaru firmy Jan Becher se zlato-hnědou etiketou, v které se likér prodává, podtrhuje jeho prémiový charakter.


Sdílet na: Facebook Linkuj.cz
Přehled komentářů k článku
... doposud nebyl přidán žádný komentář ...
obrázek ke článku Cordial (Cordial-Medoc ) - historie

Vyhledávání na webu nasevyziva.cz: 
domácí lékař Domací lékař - alternativní medicína

léčba, prevence, osvědčené postupy našich předků
 
 
Všechny články v aktuální sekci:


Další články najdete v sekci
Cordial - (Cordial-Medoc)
 

(c) Naše výživa, 2010-2023 - Provozní podmínky serveru - Použití cookies - Kontakty    Zobrazit verzi: Klasická | Mobilní