Pečujte o své oči

Zdraví máme jenom jedno. A zrak také jen jeden. Proto bychom o něj měli důsledně pečovat. Zvláště, pokud přes den v práci sedíte dlouho před počítačem. Při práci za počítačem se jedná o soustavnou činnost beze změny polohy těla a jsou při ní kladeny velké nároky na naše oči. Využívána je především velmi krátká pracovní vzdálenost od 30 do 80 cm, častá změna pohledu mezi monitorem, předlohou a klávesnicí. To má za následek extrémní námahu nitroočních svalů, které jsou bez přestávky neustále zapojené do činnosti.

žena s jablkem
Na takovou obrovskou zátěž naše oči prostě nejsou stavěné. Zatěžujete-li oči takto každý den, je velice pravděpodobné, že si dříve či později zrak poškodíte. Budete trpět častými očními záněty, oči budete mít zarudlé a budou vás pálit. Všem těmto příznakům se však dá předejít. Stačí zjistit, co byste měli jíst, abyste se jim vyhnuli nebo alespoň snížili riziko jejich výskytu. O které potraviny se jedná? Zejména o ty, které obsahují velké množství karotenoidů, vitaminu A, C a E, vitaminu B2, selenu a zinku. Všechny tyto vitamíny vám pomáhají posílit váš zrak a jsou vaším jediným pomocníkem, který vás ochrání proti nadměrné únavě očí.

Potraviny, které pomohou vašim očím


Jmenovitě se jedná o špenát, různé druhy bobulovitého ovoce ( borůvky, brusinky - udržovat vlhkost a oční sliznici v optimálním stavu), mrkev (obsahuje velké množství betakarotenu). Máte rádi brokolici, papriku, papáju nebo růžičkovou kapustu. Pak tyto potraviny nezapomeňte také zařadit do svého jídelníčku a máte vystaráno.

protectum ginkgo
Pokud jste neustále pracovně zaneprázdnění a nemáte dostatek času na nějaké pravidelné dokupování těchto potravin, možným řešením jsou doplňky stravy, jenž dovedou plnohodnotně nahradit všechny zmíněné potraviny:

  • Protectum Ginkgo - doplněk stravy, který působí preventivně před očními zákaly, podporuje ochranu sítnice a napomáhá zlepšení zrakové ostrosti.
  • Strix Forte - kapsle obsahující lutein, extraktu z borůvky a další potřebné vitaminy a minerály.
  • Pro-Visio - tablety s obsahem Luteinu, zeaxantinu, borůvkového extraktu, selenu a vitamínu E.

Problémy se zrakem trápí stále více lidí. To ale neznamená, že musí trápit i vás. Starejte se o své oči. Dopřejte jim tu správnou výživu.


Sdílet na: Facebook Linkuj.cz
Vyhledávání na webu nasevyziva.cz: 
domácí lékař Domací lékař - alternativní medicína

léčba, prevence, osvědčené postupy našich předků
 
 
Všechny články v aktuální sekci:


Další články najdete v sekci
Život kolem nás aneb vše co by vás mohlo zajímat
 

(c) Naše výživa, 2010-2023 - Provozní podmínky serveru - Použití cookies - Kontakty    Zobrazit verzi: Klasická | Mobilní