Kočárek pro dvojčata BUMBLERIDE Indie Twin 2009

(Praha, 7. ledna 2010) Česká obchodní inspekce při kontrole zjistila, že na trhu ČR je v nabídce pro spotřebitele výrobek, který hlavně pro děti představuje vážné riziko. Jedná se o kočárek pro dvojčata BUMBLERIDE Indie Twin 2009.

obrázek ke článku Kočárek pro dvojčata BUMBLERIDE Indie Twin 2009

Nebezpečný kočárek byl vyroben v USA a jeho přesné označení je BUMBLERIDE Indie Twin 2009 , model Seagrass č. podvozku SKU 181 186 000 70916.

Tento kočárek nesplňuje požadavky z hlediska bezpečnosti!

U obou sklápěcích stříšek, u kterých není možnost pevné aretace nastavené polohy, dochází působením i malého tlaku k jejich samovolnému složení a tak v dlahové oblasti mezi jednotlivými kovovými výztužemi stříšky vznikají místa, kde by mohlo dojít k sevření nebo stlačení mezi pohyblivými částmi.

Uvnitř dlahové oblasti byly v otvorech boční plastové polohovací kulisy a některých místech, která jsou součástí rámu podvozku, zjištěny přístupné mezery větší než 5 mm a menší než 12 mm s hloubkou větší než 10 mm. To představuje riziko.

"Při běžném a předpokládaném způsobu užití výrobku je více než pravděpodobné, že nastane situace, při které může dojít k poškození zdraví dítěte. Mohlo by dojít k poranění prstů," uvedla RNDr. Jana Příhodová, ústřední ředitelka České obchodní inspekce.


Sdílet na: Facebook Linkuj.cz
Přehled komentářů k článku
... doposud nebyl přidán žádný komentář ...
obrázek ke článku Kočárek pro dvojčata BUMBLERIDE Indie Twin 2009


(c) Naše výživa, 2010-2023 - Provozní podmínky serveru - Použití cookies - Kontakty    Zobrazit verzi: Klasická | Mobilní