Becherovka Lemond - historie

Od roku 2008 se začal karlovarskou firmou Karlovarská Becherovka, a.s. vyrábět i další alkoholický nápoj pod názvem Lemond. Je postaven na bázi Becherovky, obsahuje však méně alkoholu 20 % vol.. Tento likér je jemný, plný ovocných chutí a vůní, které jsou doplněny bylinným nádechem, chutná po citrusech. Becherovku Lemond je nejlepší konzumovat dokonale vychlazenou. Doporučená teplota servírování se pohybuje mezi 2 až 4 °C. Na rozdíl od Becherovky Original byste ji neměli dávat do mrazáku, jelikož díky nižšímu obsahu alkoholu mrzne.

obrázek ke článku Becherovka Lemond - historie

Receptura Lemondu je stejně tajná jako receptura klasické Becherovky. Vyrábí se z nejjemnějšího českého lihu (96 % vol.), který je destilován a následně rektifikován jen z těch nejkvalitnějších zemědělských produktů. Nedílnou součástí Becherovky Lemond je cukr dodávající jí dokonale vyváženou sladkou chuť. Ta je podporována chutěmi a vůněmi směsi výhradně přírodních aromat, jejichž chuťové a vonné složky byly extrahovány přímo z plodů ovoce či z bylin.

Jde o přírodní aroma z pomerančů, citronů, kumquatů a ceylonského čaje a nechybí ani přírodní bylinné aroma připravené z deseti bylin, které jsou i součástí receptury pro výrobu klasické Becherovky. Svěžest Becherovky Lemond je dána přídavkem mentolu a její zlatavě žlutá barva je dotvořena pomocí karamelu.

Stejně jako klasická Becherovka, tak i Becherovka Lemond se po přidání všech ingrediencí několik hodin dokonale promíchává, aby se všechny chutě a vůně dokonale propojily a vznikla tak lahodná chuť.

Následně zraje v klidu po dobu 48 hodin. Po uplynutí tohoto času se plní do půllitrových a litrových skleněných lahví unikátních lahví nadčasového vzhledu. Pouze pro exportní země se plní Lemond do lahví o objemu 0,7l. Na rozdíl od tradiční zelené láhve se používá mléčné sklo.

Becherovka Lemond rozšířila exportní mapu o další země, její vývoz má rostoucí trend.


Sdílet na: Facebook Linkuj.cz
Přehled komentářů k článku
... doposud nebyl přidán žádný komentář ...
Vyhledávání na webu nasevyziva.cz: 
domácí lékař Domací lékař - alternativní medicína

léčba, prevence, osvědčené postupy našich předků
 
 
Všechny články v aktuální sekci:


Další články najdete v sekci
Becherovka Lemond
 

(c) Naše výživa, 2010-2023 - Provozní podmínky serveru - Použití cookies - Kontakty    Zobrazit verzi: Klasická | Mobilní