Užitečné programy, které by neměly u myček nádobí chybět

I když myčka nádobí dnes patří k základnímu vybavení kuchyně, stejně tak jako dřez, najdou se odpůrci myček, kteří budou tvrdit, že provoz myčky nádobí je velice drahý, mytí trvá dlouho a nádobí se stejně nemůže pořádně umýt. Nevěřte tomu, nedejte na ně! Nové typy myček toho umějí opravdu hodně. Mytí nádobí v myčce je navíc podstatně hygieničtější než klasické mytí ručně, přitom šetří vaše ruce před útokem agresivních chemických saponátů.

obrázek ke článku Užitečné programy, které by neměly u myček nádobí chybět

Před nákupem nové myčky nádobí, je třeba zvážit několik významných faktorů a najít takovou myčku, která bude skutečně splňovat vaše nároky. Určitým vodítkem může tak být například výběr dle nabízených mycích programů.

Přehled mycích programů:


  • Jemný program - určený zejména pro šetrné mytí skla. Pracuje s teplotou kolem 45 °C a u myček s logikou zvyšuje automaticky tvrdost vody na 5 °D, aby nedocházelo k usazování alkalických iontů na skle, jež se jeví jako našedlý povlak.
  • Univerzální program - je určen pro běžně zašpiněné jídelní a varné nádobí se zaschlými zbytky jídla. Mytí probíhá při teplotě 65 °C s běžnými mycími prostředky. Obvykle lze zvolit, zejména u mytí sklenic a plastového nádobí, variantu BIO 50 °C.
  • Intenzivní program 70 °C - myje silně zašpiněné jídelní i varné nádobí se zaschlými a houževnatými zbytky jídla bílkovinného nebo škrobovitého původu. Spotřebovává ale asi o třetinu více energie a vody než normální program a potřebuje účinnější mycí prostředky.
  • Rychlý program - během cca 30 minut dokáže tento program dobře umýt nádobí s nezaschlými zbytky jídla.
  • Eco program – zajišťuje velmi dobré umytí při nízké spotřebě vody a elektřiny.


Sdílet na: Facebook Linkuj.cz
Přehled komentářů k článku
... doposud nebyl přidán žádný komentář ...
obrázek ke článku Užitečné programy, které by neměly u myček nádobí chybět


(c) Naše výživa, 2010-2023 - Provozní podmínky serveru - Použití cookies - Kontakty    Zobrazit verzi: Klasická | Mobilní