Myčky nádobí – velikost, typ, cena

Myčky nádobí se prodávají o šířce 45 cm (na 8 – 9 sad nádobí, kde se vejdou 1 – 2 hrnce k běžnému drobnému nádobí) nebo 60 cm (na 12 - 14 sad nádobí). Užší myčka přitom většinou spotřebuje téměř stejné množství vody a energie jako myčka širší. Již tříčlenná rodina využije myčku širší, neboť tu menší by musela i dvakrát denně zapínat.

obrázek ke článku Myčky nádobí – velikost, typ, cena

V obchodech se můžeme také setkat s malou stolní myčkou. Ta je však vhodná pouze pro mytí několika hrnečků a talířů, například do kanceláře. Větší hrnec či plech se do ní nevejde.

Velmi pohodlné jsou myčky s automatickým programem, kde stačí stisknout jedno tlačítko a myčka už sama zvolí vhodný způsob mytí.

Rozlišujeme dva základní typy myček, a to volně stojící a vestavné.

Volně stojící myčky bývají levnější, než myčky vestavné. Kvalitou ani výkony se přitom vestavné myčky od levnějších volně stojících spotřebičů neliší. Pravděpodobným důvodem rozdílné ceny je zřejmě to, že se výrobci domnívají, že lidé, kteří si pořizují kuchyň s vestavnými spotřebiči, jsou ochotni zaplatit i za spotřebiče více peněz.

  • Volně stojící myčky nádobí – vhodné do již zařízené kuchyně. Další možnou alternativou je spotřebič podstavný, kdy se z myčky jednoduše odmontuje horní deska a přístroj se zasune pod desku linky.
  • Vestavné myčky nádobí – do kuchyně, kterou si zařizujeme nově a chceme mít stejná dvířka myčky jako je design linky. Viditelný je pouze ovládací panel. Tyto spotřebiče však bývají cca o 1 - 3 tisíce korun dražší než srovnatelné modely volně stojící.

Cena myčky nádobí


  • Nejlevnější myčky se dají pořídit do 10 tisíc korun. U těchto myček musíme ale počítat s tím, že půjde většinou o myčku méně renomované značky a také o přístroje, které budou hůře mýt, sušit a zároveň spotřebují více vody a elektrické energie.
  • Za zlatý střed jsou považovány myčky střední kategorie, jejichž cena se pohybuje od 11 do 17 tisíc korun. Tyto myčky mají lepší funkce a vnitřní řešení jejího prostoru (sklápěcí koš, stojánky na talíře, …).
  • Dražší myčky - většinou nemyjí levněji ani účinněji, ale bývají od renomovaných výrobců a nabízejí některé funkce navíc, které však ne každý využije.


Sdílet na: Facebook Linkuj.cz
Přehled komentářů k článku
... doposud nebyl přidán žádný komentář ...
obrázek ke článku Myčky nádobí – velikost, typ, cena


(c) Naše výživa, 2010-2023 - Provozní podmínky serveru - Použití cookies - Kontakty    Zobrazit verzi: Klasická | Mobilní