Domácí automatické kávovary

Automatické kávovary jsou určeny pro ty z nás, kteří se s přípravou kávy nechtějí zdržovat a přitom nemají problém zaplatit za kávovar o pár tisícovek navíc. Automatické espresso udělá vše za vás, odměří přesnou dávku kávy, kávu pomele na zabudovaném kávomlýnku, propaří a také odstraní odpad do vestavěného koše na kávový odpad. Do zásobníku je třeba sypat vždy pouze potřebné množství kávy, neboť aromatické oleje, které káva obsahuje, působením tepla rychle žluknou. Některé výrobky umí pracovat navíc i s mletou kávou. Mají tedy dva zásobníky, jeden na zrnkovou a jeden na mletou kávu. Podle libosti si lze na automatických přístrojích zvolit i velikost hrnku (množství vody), kvalitnější automatické kávovary pak mají i např. funkci samočištění nebo odvápnění.

obrázek ke článku Domácí automatické kávovary

Stiskem jediného tlačítka na automatickém espressu můžeme získat nápoj dle libosti, ať už je to cappuccino, káva latte nebo latte macchiato.

Výhodou těchto přístrojů je snadná obsluha kávovaru, nevýhodou pak vyšší cena. Ta závisí na množství funkcí, použitém materiálu, zavedenou značku a kde byl přístroj vyroben.

Ceny automatických kávovarů začínají na cca 7 000 Kč, kvalitní automatický kávovar lze pořídit kolem cca 20 000 Kč. Ceny dražších automatických espress šplhají až nad padesátitisícovou hranici, ty jsou však již určené pro větší provoz.

Automatické kávovary vyšších cenových kategorií nám kromě kvalitnějšího mlýnku a kompresoru mohou nabídnout řadu dalších funkcí, jako např. nastavitelná teplota a síla kávy, nastavitelná hrubost mletí kávy, více zásobníků na různé druhy kávy (i na mletou), zásobník na mléko s funkcemi ohřátého nebo napěněného mléka.

Výbava a funkce, které mají často vliv na rozhodování při nákupu kávovaru:


  • Mlýnek zrnkové kávy – umožňuje nejen připravit čerstvou voňavou kávu, ale měl by mít možnost zvolit si i hrubost mletí.
  • Objem zásobníku na vodu – záleží, komu přístroj kupujete, zda jej bude využívat jeden, či více členů domácnosti.
  • Funkce horké vody - dává možnost připravit např. i čaj.
  • Funkce auto-cappuccino - umožňuje přípravu nápoje jedním stiskem, nemusíte zvlášť napěňovat mléko apod.
  • Funkce „moje káva“ – přístroj si pamatuje, jakou kávu vám má připravit.
  • Nahřívání šálků.
  • Nastavení množství šálků.
  • Časovač – lze si nastavit, kdy bude káva připravena.
  • Čištění – většina automatických espress má automatické čištění, některé mají přímo na displeji upozornění na potřebu čištění (obvykle po určitém množství porcí připravených káv). Čištění kávovaru je dosti složité, přitom je velice důležité, neboť zbytky kávy v trubičkách kávovaru mají negativní vliv na chuť kávy. Je tedy potřeba vybírat takový kávovar, který vás upozorní na potřebu proplachu, čištění a odvápnění. Stačí pak jen zmáčknout tlačítko a trysky jsou automaticky propláchnuty, není třeba kupovat žádné čisticí tablety.


Sdílet na: Facebook Linkuj.cz
Přehled komentářů k článku
... doposud nebyl přidán žádný komentář ...
obrázek ke článku Domácí automatické kávovary

Vyhledávání na webu nasevyziva.cz: 
domácí lékař Domací lékař - alternativní medicína

léčba, prevence, osvědčené postupy našich předků
 
 
 

(c) Naše výživa, 2010-2023 - Provozní podmínky serveru - Použití cookies - Kontakty    Zobrazit verzi: Klasická | Mobilní