Malibu - původ

Jde o likér na bázi rumu z cukrové třtiny s kokosovou příchutí pocházející z exotického Barbadosu. Barbados je ostrovní stát ve Střední Americe s bílými korálovými plážemi. Pije se čistý s ledem nebo s nealkoholickými nápoji, hlavně s šumivými (např. kolou), někdy také s mlékem. Tento exotický nápoj si nejlépe vychutnáte v osvěžujícím letním drinku smíchaný s ananasovým, pomerančovým, brusinkovým a dalšími džusy, nebo v kombinaci se zázvorovou, citrónovou limonádou.

obrázek ke článku Malibu - původ

Malibu je tradičně destilovaný karibský bílý rum s třtinovým cukrem a kokosem. Proces výroby začíná stejně jako produkce jakéhokoli tradičního rumu, tj. fermentací černé melasy na alkohol a kysličník uhličitý. Destilace probíhá ve speciálně upravených kontinuálních aparaturách. Surový destilát je následně smíchán s kokosem a cukrem. Obsah cukru je natolik nízký, že při nutričním hodnocení tří centilitrové porce produktu se vůbec neuvádí.

Přestože je alkohol od roku 1895 vyráběný v Barbadosu, je do lahví stáčen v Dumbartonu ve Skotsku firmou Pernod Ricard. Jeho bouřlivý mezinárodní ohlas přišel až na začátku osmdesátých let minulého století.

Lahev je celá bílá a vyvolává tak dojem, že i nápoj v ní bude matově bílý, ale není. Je čirý a mírně vazký (sirupovitý), více než normální rum. Jelikož obsahuje pouze 21,0 % alkoholu, příjemně se popíjí a používá se k přípravě míchaných nápojů.


Sdílet na: Facebook Linkuj.cz
Přehled komentářů k článku
... doposud nebyl přidán žádný komentář ...
Vyhledávání na webu nasevyziva.cz: 
domácí lékař Domací lékař - alternativní medicína

léčba, prevence, osvědčené postupy našich předků
 
 
Všechny články v aktuální sekci:


Další články najdete v sekci
Malibu
 

(c) Naše výživa, 2010-2023 - Provozní podmínky serveru - Použití cookies - Kontakty    Zobrazit verzi: Klasická | Mobilní