Myčky nádobí - přehled užitečných funkcí

I u tohoto domácího spotřebiče platí, že čím novější a kvalitnější je, tím více komfortu a funkcí nám pravděpodobně nabídne. Myčka nádobí nejen myje, ale i suší. Zvolíte-li vhodný program a čisticí prostředek, vyndáte z myčky dokonale lesklé sklo, a to bez jakékoliv námahy. Naopak necháte-li umyté sklo jen tak uschnout na odkapávači, při ručním mytí nádobí, zůstanou vám na něm zaschlé kapky, které vás zbytečně rozčilují.

obrázek ke článku Myčky nádobí - přehled užitečných funkcí

Z široké nabídky myček si můžete i v klidu domova vybrat myčku s takovými funkcemi, které budou nejlépe odpovídat vašemu životnímu stylu.

Užitečné funkce myček nádobí:


 • Odložený start - umožňuje předvolit start pracího procesu, který je spuštěn o 1 - 24 hod. později (dle možnosti nastavení dané myčky). Můžete tak snadno mýt nádobí i na levnější noční proud.
 • Ochrana proti přetečení - je zajištěna pomoci vyztužené přívodní hadice, která vydrží i několikanásobný přetlak vody. Navíc je tato hadice více odolná proti mechanickému poškození.
 • Aquastop – jde o systém zabraňující jakémukoliv úniku vody z přívodní hadice či vnitřního oběhu. V případě úniku vody vypne aquastop chod spotřebiče, vyčerpá z něj vodu a uzavře přívodní vodovodní ventil.
 • Auto program – senzor v myčce zjistí již na počátku cyklu množství celkového znečištění nádobí a automaticky určí typ programu (s odpovídajícím množstvím vody) a trvání mycího cyklu.
 • IntensivZone - hrnce a pánve ve spodním koši jsou umyty silnějším tlakem při ostřikování a při vyšší teplotě vody, čímž se z nádobí odstraní i intenzivní a zaschlá nečistota.
 • Auto 3v1 - automatické přizpůsobení mycímu prostředku.
 • Dávkovací asistent - dosud byly myčky nádobí optimálně přizpůsobeny k použití práškového mycího prostředku. Ten však postupně nahrazují velmi oblíbené kombinované tablety. Při použití mycích tablet u starších typů myček se tak stává, že tablety během mycího cyklu nekontrolovaně vypadnou dovnitř myčky, čímž nemohou plně rozvinout svůj účinek. Tato situace se mění s příchodem dávkovacího asistenta. Cílený proud vody rozpustí velmi rychle tabletu a mycí prostředek se stejnoměrně rozdělí po celém vnitřku myčky. Tím je dosaženo optimálního výsledku mytí. I s dávkovacím asistentem můžete i nadále používat práškové a gelové mycí prostředky.
 • Multizone mytí – tuto funkci mají myčky vyšší třídy. Umožňují mytí pouze jednoho koše při polovičním množství nádobí.
 • RackMatic – pomocí tohoto systému lze u vrchního koše nastavit tři různé výšky, a to i při plném zatížení myčky. Stačí stisknout příslušné páčky po stranách vrchního koše a koš se ihned spustí dolů. Když chcete koš znovu přesunout do vyšší polohy, opatrně ho po obou stranách zvedněte. Tento systém umožňuje vložit do myčky velké množství nádobí, kromě běžného nádobí (příborů a sklenic) se tak vejdou do obou košů i velké hrnce a talíře.
 • VarioSpeed - mycí doba se zkrátí až o 50 %, přičemž zbytkový čas se okamžitě objeví na displeji.
 • Systémy Jet Dry, Turbo-Dry – během sušení zaručují proudění vzduchu v prostoru a zajistí tak kondenzaci přebytečné vlhkosti, čímž se zvýší účinnost sušení.


Sdílet na: Facebook Linkuj.cz
Přehled komentářů k článku
... doposud nebyl přidán žádný komentář ...
obrázek ke článku Myčky nádobí - přehled užitečných funkcí


(c) Naše výživa, 2010-2023 - Provozní podmínky serveru - Použití cookies - Kontakty    Zobrazit verzi: Klasická | Mobilní